Masz pytanie?
Zadzwoń: 500 619 211

Książka Motocyklista doskonały - wyższa szkoła 392010739

Książka Motocyklista doskonały - wyższa szkoła

( SKU: 392010739 )
52,00 zł

W magazynie


Już pojutrze u Ciebie!

Aktualne Promocje (1)

5% taniej Kup więcej niż jeden produkt i płać mniej. Szczegóły >


Darmowy zwrot do 14 dni

Szczegóły

 • Książka motocyklowa Motocyklista doskonały, wyższa szkoła jazdy  Wiesz co to przeciwskręt, jak i kiedy go stosować? Dlaczego powinieneś dodawać gazu przez całą długość zakrętu? Jak profesjonalnie wykonać unik i ostro zahamować? Co zrobić, gdy tylne koło wpadnie w poślizg? Co powoduje, że motocykl sam trzyma równowagę? Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem motocyklistów i jak ich uniknąć? Chcesz poznać techniki, które pomogą ci przetrwać w mieście?

  Niezależnie od tego czy motocykl traktujesz jako codzienny środek komunikacji, czy ubóstwiasz jazdę po górskich, krętych drogach, warto abyś zajrzał do tej książki.

  Szczegółowe porady opatrzone blisko 200 fotografiami, rysunkami i wykresami przedstawiającymi konkretne techniki i sytuacje drogowe. Tak ogromnej, zaawansowanej wiedzy o jeżdżeniu motocyklem nie poznasz na żadnym kursie.

  Książka stworzona przez motocyklistę, który jest uznanym autorytetem w Stanach Zjednoczonych, a swoje porady na łamach czasopism publikuje od blisko 30 lat. Na jego doświadczeniach opierają się kursy szkół jazdy dla zaawansowanych za Wielką Wodą.

  Wiedza, doświadczenie i zabawne opowieści starego wyjadacza Davida L. Hougha dają kapitalną mieszankę - pożywną, ale lekkostrawną. Ta książka może być dla Ciebie początkiem długiej drogi do stania się naprawdę doskonałym motocyklistą.

  "Czy jesteś początkującym motocyklistą, czy zaprawionym, starym wyjadaczem gwarantuję ci, że znajdziesz w tej książce coś, czego warto się nauczyć. Coś, co sprawi, że będziesz jeździł lepiej i bezpieczniej niż przed lekturą." Fred Rau Redaktor Naczelny Motorcycle Consumer News
  Idealna na prezent dla każdego motocyklisty !


 • Szczegóły książki:

  Autor: David L. Hough
  Wydawnictwo: BUK ROWER
  ok. 200 kolorowych fotografi
  Opis fizyczny: 264s.
  Format: 27 x 21cm
  Oprawa miękka

  Spis treści:

  Wstęp
  Przedmowa
  Wprowadzenie

  ROZDZIAŁ 1: RYZYKO!

  Pułapka wąwozu
  Jakie jest twoje ryzyko
  Ocenić szanse

  ROZDZIAŁ 2: DYNAMIKA MOTOCYKLA

  Co trzyma równowagę?
  Co skręca?
  Pokonywanie winkli

  ROZDZIAŁ 3: MOBILNOŚĆ

  Praca gazem
  Zakręt z opóźnieniem
  Elementarz hamowania
  Paniczne hamowanie bez paniki
  Właściwa szybkość we właściwych miejscach

  ROZDZIAŁ 4: MIEJSKI SURVIVAL

  Ruch uliczny
  Potrzaski skrzyżowań
  Podmiejski survival
  Drogi szybkiego ruchu
  Agresywni kierowcy
  Manewry wymijające

  ROZDZIAŁ 5: ZASADZKI

  Nawierzchnia
  Uskoki
  Koniec asfaltu
  Co za jeleń!
  Uwaga, zły pies

  ROZDZIAŁ 6: SYTUACJE SPECJALNE

  Kiedy pada
  Czasami bywa gorąco
  Przeklęty wiatr
  Gdy zamarza paliwo
  Nocny jeździec
  Jazda po linii

  Rozdział 7: WSPÓLNA PODRÓŻ

  W grupie
  Z pasażerem
  Z bagażami
  Z koszem

  Przypisy do wydania polskiego
  Słownik
  Indeks

  O autorze:  David L. Hough

  Od lat jeździ na motocyklu, od lat także pisze o swojej pasji jako dziennikarz. Przejechał na dwóch kołach całą Amerykę Północną i Europę, był również na motocyklowej wyprawie w RPA.

  Sam remontuje i naprawia swoje maszyny, jeździ także z wózkiem bocznym. W trudnym terenie radzi sobie równie dobrze, jak na szosie. Wszystko, co opisuje w książce, wynika z długoletniego doświadczenia.

  Blisko trzydzieści lat "w siodle" pozwoliło mu opracować i opisać w cyklu artykułów techniki i ćwiczenia pozwalające doskonalić technikę jazdy i unikać wypadków. Publikował w wielu pismach. Najbardziej znany jest jego cykl artykułów Proficient Motorcycling (Motocyklista doskonały) w miesięczniku "Motorcycle Consumer News", uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami amerykańskiej Motorcycle Safety Foundation (MSF). Poza dziennikarstwem David zawodowo zajmuje się sporządzaniem ilustracji technicznych, jest także fotografem i rysownikiem instrukcji, między innymi dla przemysłu lotniczego - stąd jego artykuły, podobnie jak ta książka, ilustrowane są jego własnymi zdjęciami i znakomitymi rysunkami.

  David stworzył pierwszy w historii pełny program szkolenia dla osób prowadzących motocykle z wózkami bocznymi. Jest także konsultantem do spraw bezpieczeństwa MSF i innych amerykańskich oraz europejskich fundacji i stowarzyszeń promujących bezpieczną jazdę na motocyklu.

  Polskie wydania książek:
 • "Motocyklista doskonały",
 • "Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa",
 • "Strategie uliczne"

Informacje dodatkowe

Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Książka Motocyklista doskonały - wyższa szkoła

Jak oceniasz ten produkt? *

 1 gwiazd.2 gwiazd.3 gwiazd.4 gwiazd.5 gwiazd.
Twoja ocena

Zadaj pytanie

Dane kontaktowe

 • Odśwież

* wymagane polaDane kontaktowe