Kask integralny czy szczękowy?

Kask integralny czy szczękowy?

Styl jazdy, pokonywane trasy, osiągane prędkości, indywidualne upodobania i potrzeby – to tylko niektóre elementy, jakie należy określić, chcąc wybrać odpowiedni typ kasku. Dla kogo lepszym rozwiązaniem będzie model integralny, a dla kogo szczękowiec?

Odpowiedni kask, czyli jaki?

Jazda motocyklem czy skuterem, będzie bardziej przyjemna, komfortowa i przede wszystkim bezpieczniejsza, jeśli wybierzemy odpowiedni kask, odpowiadający wszystkim potrzebom. Jednak żeby właściwie to zrobić, niezbędne będzie zastanowienie się nad kilkoma pytaniami: czego oczekujemy od kasku? Jakie rozwiązania lubimy, a które zdecydowanie nie przypadają nam do gustu? Jak długie trasy pokonujemy? Z jaką prędkością podróżujemy? Jak styl jazdy preferujemy? Odpowiedzi pozwolą określić, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup kasku integralnego, a czy zdecydowanie powinniśmy postawić na szczękowiec.

kaski-integralne

Zalety kasku integralnego

Integralny kask jest najczęściej polecany przez posiadaczy motocykli sportowych i skuterów – niezależnie od pojemności. Wśród motocyklistów uważany jest za najbezpieczniejszy i bardziej wygodny, niż szczękowiec, a to niezwykle istotne cechy. Ten typ kasku wykazuje się ponadto także lekką wagą, dobrą wentylacją oraz są wysokim poziomem pod względem tłumienia hałasu z otoczenia. Dodatkowym plusem jest niezwykle zwarta, aerodynamiczna skorupa, która daje możliwość osiągania większych prędkości.

Zalety kasku szczękowego

Kaski szczękowe posiadają skorupy, w których istnieje możliwość podnoszenia szczęki. Ta funkcja jest sporym ułatwieniem, zapewniającym komfort użytkowania i oszczędność czasu – żeby się np. z kimś porozumieć, nie trzeba za każdym razem zdejmować kasku. To doceniają przede wszystkim motocykliści, którzy przemieszczają się głównie po mieście, a także turyści, pokonujący długie trasy.

Szczękowce posiadają równie dobrą aerodynamikę, co kaski integralne. Producenci postarali się o skorupy zapewniające idealne dopasowanie do głowy i twarzy, dzięki użyciu wyprofilowanej wyściółki, a także komfort użytkowania, poprzez zastosowanie wentylacji na podniesionym poziomie.

Do cech łączących zarówno integralne, jak i szczękowe modele, można zaliczyć znaną już ich użytkownikom blendę przeciwsłoneczną wraz z szybką odporną na przenikanie wody do wnętrza kasku, czyli Pinlock.

Dla kogo kask integralny?

Kaski integralne są polecane tym osobom, które dopiero zaczynają przygodę z jednośladami. Główny, a zarazem bardzo silny argument przemawiający za tym rozwiązaniem, to typ skorupy, który jest bardziej bezpieczny, niż w przypadku szczękowca. Potwierdzają to liczne europejskie i amerykańskie testy.

Ponadto kask integralny będzie najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli motocykli sportowych, lubiących używać czerwonego pola, co przekłada się na osiągane prędkości. Co więcej, integralna skorupa zdecydowanie lepiej wytłumia hałas z otoczenia, poprawnie tłumi drgania i wibracje sąsiedztwa środowiska.

kaski-szczekowe

Komu posłuży kask szczękowy?

Kask szczękowy jest nieco cięższy, niż integralny. Dzieje się tak, ponieważ jego budowa wymusza zastosowanie innej metody montażu i technologii. Ten model będzie chętniej wybierany przez motocyklistów jeżdżących w długie oraz wymagające trasy, a przez także tych, którzy poruszają się po mieście. Sprawdzi się np. podczas postoju na światłach i konsultacji dotyczących trasy albo przy tankowaniu i płaceniu za paliwo na stacji benzynowej – wystarczy podnieść szczękę, żeby móc się swobodnie komunikować.

Przy wątpliwościach dotyczących wyboru konkretnego rozwiązania: kasku integralnego lub szczękowego, można zwrócić się o pomoc do specjalistów w sklepie. Udzielą oni wszelkich informacji i zasugerują najodpowiedniejsze rozwiązania. Okażą się pomocni także przy wyborze konkretnej firmy, dzięki czemu wybór będzie trafny, dopasowany do potrzeb, budżetu i zapewni komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.Dane kontaktowe